problematická pleť dívka

Problematická pleť a co pomůže?

Všichni chtějí mít zdravou a krásnou pleť, přesto více než 80% populace trpěla nebo má stále problémy s pletí. Název problematická pleť je proto na místě. Již dávno neplatí, že problematická pleť je problémem pouze dospívajících, může nás trápit i mnoho let po té, či dlouho v dospělosti. Pleť, to je naše sebevědomí, stav naší psychické rovnováhy a naše vizitka. Problematická pleť by proto měla mít dostatek pozornosti a péče.

Problematická pleť – kde začít a jak se o ni starat?

Naprostým základem je pravidelná hygiena a čištění pleti. Na pleti za celý den nasbíráme mnoho nečistot, pleť je vystavena dalším vlivům tzv. volným radikálům. Její pravidelná očista je proto základem. Čistěte pleť vždy min. alespoň na noc, nejlépe pak ráno a večer. Přes noc se pleť regeneruje, dochází v ní k výraznějším obměnám. To je také důvod, proč se někdy ráno vzbudíme a s hrůzou zjistíme, že se nám udělalo nové akné, najednou jen tak přes noc. Čištění problematické pleti tedy dodržujte pravidelně každý den, odstraníte tak preventivně řadu nových problémů s pletí.

problematicka pletProblematická pleť – jak často jí čistit?

Nedoporučuje se to s čištěním pleti obzvláště té problematické zase přehánět, čištění 2x denně je dostačující. Při snaze čistit pleť mnohem více, bychom pleti nedovolili, aby se přirozeně regenerovala a tak bychom jí zase naopak škodili. Pro čištění používejte čisté a umyté ruce, nedoporučují se žínky, které pleť dráždí. Voda by neměla být ani horká ani studená, tak akorát. Studená voda totiž neotvírá póry a horká dráždí pleť. Po očištění pleti nezapomínejte na její hydrataci, problematická pleť by měla být pravidelně hydratována, aby nedocházelo k vysušování, což vede zase k tvorbě pupínků.

Problematická pleť a nutná pravidelná péče

Dopřejte tak problematické pleti krém proti akné nebo též vhodný hydratační krém.  I když se to může zdát jako samozřejmost, ve velkém množství případů, jakmile se nám problematická pleť uzdravuje, nebo její stav se zlepší, máme hluboce zakořeněné tendence přestat s pravidelnou péčí o pleť. To se ovšem opět dříve nebo později projeví novým zhoršením pleti a my se tak ocitáme znovu na začátku a trápíme se s vizitkou naší problematické pleti a ptáme se, kde se stala chyba. Vydržte to a výsledky se dostaví, postupem času to bude pro Vás hračka a budete se těšit krásné a zdravé pleti.

Vždyť děláme to pro sebe a tak věříme, že najdete dostatek motivace a zodpovědnosti, abyste tuto část dodržovali. Na trhu je dnes řada výrobků v péči o problematickou pleť nebo také přípravků proti akné. My jsme zastánci, že by pleť měla dostávat pouze přírodní látky, v tomto ohledu proto maximálně doporučujeme maximálně šetrnou a čistou kosmetiku, bez chemie a parabenů. Je to nepsaným pravidlem, avšak potraviny, které konzumujeme, výrazně ovlivňují stav naší pleti. Pokud to myslíte s léčbou problematické pleti opravdu vážně, sledujte si poctivě, po jakých potravinách se stav vaší pleti zhoršuje. Je potom jen na Vás, zdali se jich budete nadále držet, anebo je nahradíte jinými a možná i výrazně lepšími potravinami.

Problematická pleť bývá také způsobena dalšími faktory

Mezi tyto faktory patří špatná životospráva, přílišný stres, puberta, pocení, alkohol, kouření, alergie, geny, dědičnost, hormonální změny, nedostatek spánku a odpočinku a mnoho dalších. Akné, pupínky, ucpané póry, černé tečky jako hlavní příznaky Vám napovídají, že máte problematickou pleť. V drtivé většině případů pomohou výše uvedené kroky k výraznému zlepšení stavu pleti. U těžších stavů problematické pleti doporučujeme navštívit lékaře či dermatologa. Problematická pleť není vážná nemoc, přesto nepodceňujte její nepříjemný a společenský dopad na Vaše psychické zdraví. Přejeme Vám brzké zlepšení stavu Vaší pleti a věříme, že Vám naše produkty pomohou v boji s problematickou pletí tak, jako nám.

Jak ovšem poznat tu správnou kosmetiku?

Zkoumejte složení jednotlivých látek, abyste věděli, co problematická pleť potřebuje a jaké složení látek na ní má vliv. Naprostým favoritem, je maximálně šetrná kosmetika značky No, která si zakládá na maximální přívětivosti k pokožce a která také nezapomíná na ochranu přírody. Kosmetika značky No zohledňuje nejnovější trendy, vyzkoušejte novou kosmetiku: