dámské tričko proti pocení

Dámské triko proti pocení

Dámy a slečny hledáte odpověď, zda si koupit dámské triko proti pocení, funkční tričko, podpažní vložky nebo jestli existuje nějaká jiná možnost, jak pocení řešit bez používání antiperspirantů?

dámské triko proti pocení
Co je lepší – dámské triko proti pocení, nátělník nebo funkční triko?

V následujícím článku vám v tom uděláme jasněji a prozradíme, jaké jsou mezi jednotlivými způsoby rozdíly, respektive co nejlépe v praxi funguje. Začnu tím, co změnit nelze. Pocení je přirozený základní proces našeho těla chránící je před přehřátím a je zároveň obvyklou reakcí na hormonální změny v organismu (těhotenství, menopauza, puberta aj.).

 Tento proces tu s námi bude vždy a nemá cenu jej ovlivňovat zásahy do těla (chirurgicky, botoxem apod.). Každý zásah do těla si totiž pokaždé vybere svou daň. Oblečení proti pocení je tak mnohem lepší způsob, jak se před pocením ochránit bez následků.

Dámské triko proti pocení, aneb je to skutečně ještě tričko?

Pokud už jste trochu pátrali na internetu, jistě mi dáte zapravdu, že nabídka různých triček je poměrně široká a na první pohled je poměrně komplikované najít rozdíly mezi jednotlivými modely. Jak tedy postupovat, aby člověk tímto bádáním neutratil cenné hodiny času a ve výsledku třeba ještě mizerně nevybral? V první fázi radím ujasnit si, co vlastně potřebuji.

Jsou 3 základní možnosti:

  • dámské triko proti pocení;
  • dámský nátělník proti pocení (zvaný také jako spodní tričko, podkresové tričko nebo tričko pod košili);
  • dámské funkční tričko.

Základní charakteristika a použití jednotlivých typů

  • Dámské triko proti pocení

U klasických triček máme na mysli svrchní část oděvu, kterou nosíme jako klasická bavlněná trička. Jejich nevýhodou je, že nejsou designově tak atraktivní jako klasická trička. Navíc mají zhoršené vlastnosti proti pocení. Je to z toho důvodu, že absorpční mechanismy ustupují v tomto případě vzhledu, aby se trička dala vůbec jako svrchní nosit.

Pro koho jsou: pro ženy, které se výrazněji nepotí, spíše hubenější postavy
Výhody: stačí jedna vrstva oblečení, což se hodí hlavně v létě nebo v přetopených kancelářích
Nevýhody: omezené funkce proti pocení, méně atraktivní vzhled než u klasických triček bez vlastností proti pocení

dámské triko proti pocení stres rande
Je dámské triko proti pocení skutečně neviditelné?
  • Dámský nátělník proti pocení

Nátělník je určený vždy jako spodní vrstva pod jiný kus oblečení. Je to z toho důvodu, že se jedná o prvek garderóby, který je určený vyloženě jako oblečení proti pocení. Nehledí se zde tolik na vzhled, ale na savost materiálů, integraci absorpčních ploch atd. Tato spodní trička tak není možné prakticky nosit samostatně. Na druhou stranu, pokud se člověk nerad omezuje šatníkem a je náchylný na větší potivost, pak jsou tyto nátělníky nejlepší volba v poměru cena/výkon.

Pro koho jsou: pro ženy, které se silněji potí, postava zde nehraje roli (pouze je třeba volit velikost nátělníku tak, aby netáhl příliš přes prsa)
Výhody: neomezují šatník, mají posílené vlastnosti proti pocení
Nevýhody: v létě máte na sobě vždy o vrstvu oblečení víc, což nemusí každému vyhovovat

  • Dámské funkční tričko

Funkční trička jsou vyráběná pro sportování nebo zkrátka aktivní pohyb. Dnes je naleznete i v atraktivnějších designech, takže se dají nosit prakticky kdekoliv. Jsou navrhována, aby dokázala odvádět pot, zároveň udržovala tělesnou teplotu a nijak neomezovala v pohybu. To je to hlavní. Trička proti pocení nejsou primárně navrhována pro sport, funkční trička naopak. Díky tomu mají zhoršené vlastnosti proti pocení, některá dokonce vůbec žádné.

Pro koho jsou: pro sportovkyně a aktivní ženy
Výhody: maximální podpora pohybu a odvod vlhkosti
Nevýhody: slabé vlastnosti proti pocení

Nyní by tedy mělo být jasnější, jaký typ potřebujete právě Vy, zda dámské triko proti pocení, dámský nátělník proti pocení či funkční tričko. Z osobních zkušeností, protože se potím docela hodně, je moje volba jasná a najdete ji níže. Každopádně budu moc ráda, když si názor uděláte každá sama, třeba se nakonec shodneme…

triko proti pocení pro ženy
Jak vybrat dámské triko proti pocení

Chyták pro pozorné čtenářky

A jeden malý kvíz, na co že jsem to ve výčtu možností oblečení proti pocení zapomněla? 😊

Pozorná čtenářka si možná všimla, že jsem na začátku ještě zmínila také podpažní vložky proti pocení. Ano, to je ještě čtvrtá možnost, byť se jedná více o doplněk k oblečení než samotné oblečení. Pro mne je uvedená varianta příliš komplikovaná, proto se jí v tomto článku podrobněji nevěnuji. Toto příslušenství ve formě podložek se lepí uvnitř jakýchkoliv triček nebo se šijí na vnitřní stranu vrchlíku pro ochranu podpaží proti skvrnám od nadměrného pocení. Tyto podložky však obvykle nenabízejí pohodlí při nošení a nejsou chráněny při opotřebení. Bavlněné nebo textilní podložky se v praxi bohužel povolují, v horším případě se mohou dokonce rozpadnout.

Jaké dámské triko proti pocení doporučuje blogerka Michaela

Pokud bych měla konkrétně doporučit dámské triko proti pocení, resp. nátělník proti pocení, pak bych šla do značky SweatStop, a to ze dvou důvodů. Jednak se jedná o nátělníky s největší integrovanou absorpční vrstvou ve srovnání se vzhledově podobnými českými tričky a za druhé jsou vyráběna z vláken Tencel Modal, což jsou aktuálně nejkvalitnější materiály s výrazně lepšími vlastnosti než bavlna. Vlákna mají paměťovou strukturu, která se přizpůsobuje konturám těla, jsou příjemná na dotyk a co je hlavní jejich vlastnosti proti pocení se praním nemění!

SweatStop je nejlepší dámské triko proti pocení, které jsem měla možnost vyzkoušet. Ochrana proti potu je prakticky stoprocentní. Jako nevýhodu vidím to, že je pouze v bílé variantě, což se nemusí hodit pod všechny barevné kombinace oblečení. U mne osobně tento problém nenastal, že by byl nátělník skrze svrchní díl vidět, ale kamarádka mi říkala, že jednu takovou kombinaci našla. Je to zkrátka podobné, jako u podprsenek, však to znáte 😊

Milé dámy a slečny, pokud máte tendenci se potit více než ostatní (trpíte na hyperhidrózu neboli nadměrné pocení), nebo zkrátka jen vnímáte pocení jako nepříjemné pro život a fungování ve společnosti i v práci, zkuste SweatStop a budeme mít zase klid 😊

Spokojený život bez pocení přeje
Michaela