jak funguje depilační krém

Jak funguje depilační krém

Rozhodujete se, zda začít používat depilační krém? Jaké nástrahy zde mohou číhat a podle čeho si depilační krém vybrat? Máme pro Vás souhrn nejdůležitějších informací, které budete potřebovat – jak funguje depilační krém, v čem se jednotlivé depilační krémy liší a jak dlouho taková depilace vydrží. Vše doplněno o video použití depilačního krému v praxi.

Hladká pokožka je v módě, a to nejen u žen

Ta tam jsou časy, kdy depilace byla něčím výjimečným. Dnes se pravidelně depilují nejen ženy, ale i muži. Speciálně u mladších generací je hladká pokožka znakem toho, že se člověk o sebe stará. Chlupaté ruce, nohy, záda, ale také zarostlé intimní partie, to vše stále více patří do filmů pro pamětníky než do moderní společnosti. Mužský a ženský svět se sobě přibližují a jejich očekávání nejsou v dnešní době tolik rozdílná.

Co se vzhledu týče jsou naopak podobná. Hladkou pokožku preferuje u svých protějšků či partnerů stále více žen. Ale zcela upřímně, dokážete si představit, že byste si kvůli tomu třeba každý druhý den holili nohy nebo rozkrok? Asi ne, o to více je důležitý výběr opravdu dobrého produktu. Nyní vás upozorníme na ty hlavní vlastnosti, které u výběru hrají roli, abyste nešlápli vedle.

jak nejlépe odstranit mužské chloupky
Jak funguje depilační krém a který je účinný?

Jak funguje depilační krém? Na principu rozkladu chloupku

Depilační krémy představují populární způsob, jak získat hladkou a hezky vypadající pokožku. Obsahují aktivní látky, které mají za cíl rozložit chloupky v místě aplikace. Obvykle jsou postaveny na solích či derivátech kyseliny thioglykolové – thioglykolátech. Thioglykoláty rozkládají keratinová vlákna, což je základní stavební prvek každého chloupku. Krémové konzistence depilačních krémů umožňují dostat se až ke kořenu chloupku, díky čemuž bývá tento typ depilace znatelně účinnější, než je tomu u klasického holení strojkem či žiletkou.

Navíc u depilačního krému není riziko pořezání. Také minimalizuje zarůstání chloupků. To bývá častý problém u klasického holení, kdy nový chloupek roste tzv. pod kůží. Zarůstání může být docela bolestivé, navíc na pokožce se vytváří pupínky, které nejsou na pohled zrovna dvakrát příjemné. S depilačním krémem tyto starosti odpadají. Jak ale poznat, který krém je skutečně kvalitní?

jak předcházet zarůstání chloupků
Jak funguje depilační krém a v čem je specifický?

Kvalitní vs. běžný depilační krém

Hodnocení kvality je samozřejmě značně subjektivní, protože každý jsme jiný a máme trochu odlišné chloupky. Ty se také liší podle partie těla. Přesto se dají najít důležitá kritéria, která nám pomohou při posouzení, zda je daný depilační krém kvalitní, či nikoliv. Prvním hlediskem je samotná depilace. Pokud provedete podle návodu vše správně, a přesto vám na pokožce po depilaci zbyly chloupky, krém s velkou pravděpodobností nebude nic moc. Na depilaci jej pak spotřebujete o mnoho více, a přestože stál třeba o 200 Kč méně, než jiný, ve výsledku neušetříte.

Také je třeba vyhodnotit kvalitu depilace. Pokožka po depilaci by měla být jemná, hladká. U kvalitnějších depilačních krémů vydrží depilace podstatně déle. Ty vůbec nejlepší poskytují hladkou pokožku dokonce 3 týdny. V neposlední řadě je důležitý pocit během aplikace a také po ní. Kvalitní depilační krémy obsahují ve značné míře hydratační látky, které udržují pokožku zdravou a bez podráždění. Depilační krém by neměl v žádném případě způsobovat pocity pálení či svědění. Snažte se vždy dívat na to, jaké zkušenosti s daným krémem mají jeho uživatelé a jak podrobné informace o něm prodejce uvádí.

jak dlouho vydrží depilace depilačním krémem
Jak funguje depilační krém a jak dlouho vydrží?

Jak funguje depilační krém – videonávod

Používání depilačního krému je obecně velmi snadné. Vyžaduje obvykle pouze několik minut času a po jedné až dvou depilacích to každý zvládne, jak se říká „levou zadní“. Na co je třeba si dávat pozor, je to, že depilační krémy nejsou zpravidla určeny pro všechny partie těla. Například ne každý krém je možné používat na intimní partie. Toto by mělo být vždy výrobcem jasně uvedeno, kde používat můžete a kde ne. Také je důležité nepřekračovat maximální doporučenou dobu působení krému. Pokud depilační krém po stanovenou dobu působil, a přesto pokožka není hladká a zůstávají na ní chloupky, pak je vhodné zvážit změnu.

Princip, jak funguje depilační krém, si můžete prohlédnout například na tomto videu:

jak funguje depilační krém video
Jak funguje depilační krém No Hair Crew

A jaké depilační krémy jsou nejoblíbenější v ČR?

Mezi ženami se největší přízni těší značka Veet, mezi muži potom depilační krém No Hair Crew. No Hair Crew se orientuje převážně na muže, i když používat jej mohou také ženy. Má 2 druhy, jeden určený pro tělo a druhý speciálně pro intimní partie. Kompletní sortiment No Hair Crew můžete zakoupit zde: