holení hrudi u mužů

Holení hrudi u mužů

Chlapi, už jste se někdy holili na hrudi? Nebo přemýšlíte, jak na to? Jaká jsou pro a jaká proti? V následujícím článku nabízíme pohled na holení hrudi u mužů člověkem, který se depiluje a zároveň se s touto problematikou setkává dennodenně.

Holení hrudi u mužů – na prvním místě je vlastní pocit

Nejdůležitější ze všeho je to, abychom měli sami ze sebe dobrý pocit. Nelíbí se nám chlupy na hrudi? Jsou tmavé, rostou nerovnoměrně, svědí nás nebo si kvůli nim připadáme méně atraktivní? Pokud máme podobné myšlenky, pak je to jednoznačný impuls k tomu, abychom si depilovali hruď. Na začátku však také jedno varování. Je třeba si uvědomit, že jakmile začneme s holením hrudi, pak již není cesty zpět. Nikoliv proto, že bychom nemohli přestat. To můžeme kdykoliv, ale spíše z toho důvodu, že jakmile si jednou oblíbíme pocit hladkého a upraveného těla, je tento pocit natolik silný, že se takto budeme chtít cítit a dobře vypadat co možná nejčastěji.

Obecně lze říci, že chloupky si necháváme narůst na hrudi hlavně z pohodlnosti, neznám mnoho mužů, kteří by je hrdě ukazovali. Druhým nejčastějším důvodem je to, že nám chlupy dodávají představu větší mužnosti. Pravdou je však to, že řada mužů nepotřebuje svoji mužnost dokazovat právě tímto zastaralým a trochu primitivním způsobem. Holením hrudi totiž naopak zviditelníme kontury svého těla, pokud máme tetování, pak zviditelníme i tyto moderní prvky a pokud sportujeme, pak oholenou hruď uvítáme všemi deseti.

holení na hrudi muž
holení hrudi u mužů

Jestli stále váháte, radím, řiďte se vlastním pocitem a instinktem. Když budeme mít ze sebe dobrý pocit, bude to vidět i na venek. Nejen na našem těle, ale v tom, jak působíme. V sebevědomí, ve vystupování. Kromě vlastních preferenci pak nastupuje druhá důležitá skupina – naše okolí.

Nezanedbávejme trendy a preference okolí

Co si budeme nalhávat, v našich životech bude hrát vždy roli názor okolí. Bez ohledu na to, zda sledujeme trendy či nikoliv, vždy náš život nějak ovlivní. Málokdo dokáže žít jen sám za sebe a nenechat na sebe působit vnější preference. Koho z nás nezajímá názor žen? Koho z nás nezajímá názor jiného muže (v případě jiné orientace)? Kdo by se nechtěl líbit?

V momentě, kdy je IN manscaping, tedy depilování různých částí mužského těla, pak těžko můžeme tento fakt ignorovat. V nejrůznějších anketách ženy vyjadřují svůj názor a tyto ankety končívají vždy stejně. Ženy mají raději depilované mužské tělo. Jedinou výjimkou je obličej, zde se názory různí. Ale co se hrudi týče, tam mají ženy naprosto jasno. Oholit!

Je třeba si uvědomit, že většina žen se o sebe stará, a i když o tom tolik nemluví, očekává podobné chování i u muže. Čím atraktivnější a mladší žena je, tím přímější úměra zde panuje.

holení hrudi u mužů
holení hrudi u mužů

Holení hrudi u mužů, to však není jen tak. Nestačí vzít holící strojek, pár minut s ním jezdit po hrudi. Tímto způsobem si rozhodně nepomůžeme. Holení hrudi u mužů má svá specifika a pokud to myslíme vážně, pak bychom se jimi měli řídit. Pojďme se nyní na ta nejdůležitější podívat podrobněji.

Holení hrudi u mužů, jak se (správně) depilovat

Hned na úvod si vyvraťme jeden nesmyslný mýtus: „Depilace bolí a pro krásu je třeba něco vytrpět“. To je jeden z největších nesmyslů vůbec. Depilaci není vůbec třeba brát jako něco bolestivého, náročného, zdlouhavého nebo nepříjemného. Stačí si zvolit vhodnou metodu depilace a tyto myšlenky vůbec není třeba do své hlavy pouštět. Samozřejmě jsou metody depilace, nebo méně kvalitní přípravky, jejichž používáním hruď sice oholíte, ale zároveň si připravíte bolestivé chvilky. Osobně bych v této části těla vynechal voskování nebo depilační pásky. Naopak doporučuji kvalitní depilační krém, který svou práci odvede spolehlivě. Ovšem i mezi depilačními krémy jsou výrazné rozdíly a jejich volba je v tomto ohledu klíčem k dokonalé depilaci. Více o tom, podle čeho zvolit depilační krém, uvádím v dalším odstavci.

Co se samotné depilace týče, existují i pro hruď různé vzory, jak chloupky upravit a nechat si nějaký motiv. Z osobní zkušenosti jsem to takto ze začátku řešil. Nechal jsem si třeba jeden úzký pás a vše okolo oholil. Potíž je v tom, že po čase člověk zjistí, že je to zbytečně pracné a že vzhledový rozdíl je zanedbatelný oproti tomu, když si hrudník oholíme celý. Ale tohle už je samozřejmě na každém z nás a tom, co mu vyhovuje.


jak si oholit nohy depilace bloger

Holíte si nohy?

Pár zajímavých typů, jak na depilaci této partie, uvádí na svém blogu také Petr Štefanský
Jak si oholit nohy


Často se setkávám s dotazem, proč je tolik nedoporučované holení se elektrickým strojkem, resp. proč používat depilační krém. Samozřejmě strojek vyjde vždy levněji, takže se podobný dotaz přímo nabízí. Ovšem problém holení klasickým způsobem je mnohem širší, než se na první pohled zdá. Oproti depilačnímu krému ani sebelepší strojek nedokáže chloupek „uříznout“ až doslova v pokožce, takže chloupky už za 2-3 dny budou opět vidět. Takže se pak musíme holit každou chvíli. Dokonalé oholení hrudníku strojkem vyžaduje hodně času a preciznosti.

Je velice zdlouhavé a pokud se máte holit často, určitě Vám i toto bude vadit. Vím, o čem mluvím. Dalším problémem je, že strojkem se velice složitě holí hrudník rovnoměrně. A v neposlední řadě hrozí riziko poškození folikulu (pozn. kořínek chloupku), což může vést k zarůstání chloupků. To je spojené s velkou bolestivostí, svěděním a v horších případech hrozí i zanícení. Ta rizika jsou natolik velká a početná, že bych raději volil depilační krém, který tato rizika snižuje na minimum. Depilace vydrží déle, je rovnoměrná a téměř bez práce.

Depilační krém, podle čeho jej vybrat?

Holení hrudi u mužů není nic, z čeho bychom si měli dělat těžkou hlavu. V případě volby kvalitního depilačního krému probíhá celá „akce“ pár minut, bezbolestně a s dlouhotrvajícím účinkem, který oceníte nejen Vy, ale také Vaše partnerka. Každopádně i mezi depilačními krémy jsou značné rozdíly. Drtivá většina mužů má na hrudi silnější chloupky, které se vyznačují odolností a větší tloušťkou.

Bývají také tmavší na pohled. Proto je třeba pro holení hrudi volit intenzivnější krémy, které dokáží chloupek dokonale rozložit. Ideálně volit takový depilační krém, který je určen přímo pro muže a tedy zohledňuje specifika mužského chloupku. Kvalitnímu krému obvykle postačí doba působení několik málo minut (i podle tohoto kritéria se dá řídit) a k depilaci byste neměli potřebovat nic dalšího kromě nějaké špachtličky, nebo ručníku, kterými odstraníte chloupky a zbytky krému.

Osobně doporučuji depilační krém pro muže značky No Hair Crew. Jedná se o depilační krém vyráběný ve Španělsku, který splňuje všechny předpoklady pro dokonalou a dlouhotrvající depilaci hrudníku. Holení hrudi u mužů s tímto krémem je velice snadné. Více o tomto krému, o tom, jak funguje, se můžete dočíst zde: No Hair Crew depilační krém pro muže

Krém zde můžete i přímo zakoupit a již za dny se můžete holit v pohodlí domova. Pro ty, co raději videa, se můžete podívat, jak krém pracuje na tomto videu (zde demonstrace probíhá na podpaží, ale u holení hrudi u mužů je postup naprosto totožný):

no hair crew youtube video
holení hrudi u mužů video