Holení podpaží

Přemýšlíte o depilaci podpaží? Nebo se již pravidelně holíte, ale nejste s výsledky spokojeni? V následujícím článku se dozvíte, jak depilovat podpaží a zda je vhodnější podpaží holit, nebo používat specializované depilační krémy.

Chloupky v podpaží označujeme jako axilární. Vyznačují se tím, že jsou silnější a mají tendenci být tmavší než chloupky v jiných částech těla. K jejich vývoji dochází v pubertě. Vlasy jsou strukturou podobné, ale mají mnohem delší životní cyklus, což je důvod, proč rostou podstatně déle. Životní cyklus chloupků se mění v závislosti na části těla, kde se nachází, a je geneticky určena. Dalšími faktory ovlivňujícími vzhled a hustotu chloupků v podpaží jsou věk, etnikum, pohlaví a barva vlasů. Vzhledem k většímu množství faktorů nelze životní cyklus chloupků v podpaží 100% určit, ale obvykle se pohybuje okolo 5 měsíců. Přibližně 30% z této doby jsou pak chloupky v aktivně rostoucím stádiu.

holení podpaží 

Holení podpaží nebo depilační krém?

 

Holení podpaží

Výhody:

- rychlé a snadné
- možné provádět prakticky kdekoliv
- levné

 

Nevýhody:

- krátkotrvající – nutnost pravidelného holení
- podráždění pokožky při častém holení, může být také bolestivé
- riziko zarůstání chloupků

 

Depilace podpaží profesionálními depilačními krémy

Výhody:

- snadné domácí použití bez nutnosti speciálních dovedností
- bezbolestné
- dlouhotrvající výsledky
- jemnější a zdravější pokožka
- bez zarůstání chloupků

 

Nevýhody:

- dražší než klasické holení
- čas (krém je zapotřebí nechat několik minut působit)

 

V průběhu posledních let došlo k výraznému vývoji depilačních krémů. Ty tak již dokáží nejen dokonale depilovat podpaží a udržet jej bez chloupků mnohem déle, než u holení, ale dokáží také pečovat o pokožku a chránit ji. Při výběru opravdu dobrého krému tak můžeme holit podpaží tak často, jak potřebujeme. Chloupky rostou mnohem pomaleji než u holení.

Důležité však je vybrat opravdu dobrý depilační krém, který jde takříkajíc ke kořínkům. Právě takovým je prémiový depilační krém No Hair Crew. Tento depilační krém je optimálním přípravkem pro dlouhotrvající depilaci podpaží. Díky obsahu ženšenu a hydratačních látek navíc hýčká naši pokožku.

 

Více o No Hair Crew se dozvíte v detailu produktu:

holení podpažíNo Hair Crew depilační krém na holení podpaží