Aplikace přípravků SweatStop

Abychom docílili maximálního účinku a zabránili nadměrnému pocení, je standardně pro všechny přípravky SweatStop proti nadměrnému pocení nutné, aby byly aplikovány bezprostředně před spaním, na dokonale suchou, čistou a nepodrážděnou pokožku. Je zároveň důležité, abychom se několik hodin po aplikaci vyhnuli všemu, co by mohlo zvýšit tvorbu potu. Jelikož je lidské tělo nejvíce v klidu v době spánku, doporučují se aplikace téměř všech přípravků SweatStop právě na noc. Ráno potom můžeme provést naši obvyklou ranní hygienu, použít Váš oblíbený deodorant nebo pleťovou vodu.

SHRNUTÍ HLAVNÍCH BODŮ APLIKACE:
- aplikace pouze na noc
- aplikace pouze na čistou, suchou a nepodrážděnou pokožku
- aplikovat obvykle stačí malé množství přípravku
- vyvarovat se příliš časté aplikaci (neaplikovat denně – obvykle stačí 2-3x týdně/individuální)
- zabraňte vniknutí do očí a kontaktu s ústy či s citlivou nebo poraněnou pokožkou
- příslušnou část pokožky nejméně 48 hodin před a 12 hodin po nanesení tohoto přípravku neholte
- před první aplikací si předem otestujte v minimálním množství přípravku snášenlivost pokožky

Při dodržování těchto pravidel zabírají přípravky SweatStop 98% uživatelů bez jakýchkoliv problémů. V případě, že byste zaznamenali nějaké nežádoucí účinky, v první fázi si prosím prostudujte informace uvedené v závěru této stránky o aplikaci.Nadměrné pocení: Celé tělo, podpaží, záda, hlava, čelo

Před uložením ke spánku je třeba příslušné partie těla pokožky dobře omýt a osušit. Před oblečením oděvu je nutné nechat přípravek vždy úplně zaschnout, aby nemohly vzniknout skvrny. Podle potřebné intenzity, respektive osobních potřeb a výsledků, můžeme postupem času přizpůsobit množství přípravku i délku jeho aplikace.

Sprej: Před spaním jedenkrát důkladně nastříkáme na potřebná místa a necháme zaschnout.

Pokyn k použití v oblasti obličeje a na části hlavy, která není pokryta vlasy:
Antitranspirant SweatStop s vyšší účinnou silou produktu, jako je např. antiperspirant proti pocení Forte se nanáší pomocí smotku vaty.

Pokyn k použití na části hlavy, která je pokryta vlasy:
Antitranspirant SweatStop® s vyšší účinnou silou produktu, jako je např. antiperspirant proti pocení Forte se nanáší pomocí smotku vaty. U vlasů, které jsou obarvené tónováním, je nutné postup předem opatrně vyzkoušet, protože zde může nanesení antitranspirantu způsobit změnu zbarvení.

Výše uvedené instrukce platí pro přípravek:
Tělový sprej proti pocení FORTE

Nadměrné pocení: Nohy a chodidla

Antiperspirant proti pocení nohou Forte Max zamezuje nadměrnému pocení a zápachu nohou. Protože kůže na nohou je silnější, než např. v podpaží, je důležité pro dosažení maximálního účinku aplikovat přípravek těsně před spaním. Dále bychom po aplikaci měli zabránit další možné aktivitě či námaze, při které bychom se mohli zpotit, aby tím nedošlo ke snížení výsledného účinku, protože případné pocení po aplikaci by mohlo vést k omezení samotného účinku roztoku. Z tohoto důvodu je tedy nutné aplikovat antiperspirant těsně před spaním, protože je tělo po dobu spánku nejvíce v klidu. Během aplikace roztok lehce vmasírujte na potřebné oblasti nohou a chodidel. Můžeme opakovat aplikaci až 5 krát za sebou dle potřeby. (tzn. 1x na noc nastříkáme, rozetřeme, necháme zaschnout, po té znovu 1x nastříkáme atd., až do počtu max. 5ti aplikací v rámci jedné večerní aplikace). Necháme dobře zaschnout.

Pokud antiperspirant ihned po prvních aplikacích nezabral dle očekávaných výsledků, doporučujeme ještě vyzkoušet následující tipy, které mohou mít vliv na výsledný efekt:
- Před aplikací je vhodné odstranit zbytky zrohovatělé kůže, zejména na ploskách nohou. Tato odumřelá část pokožky může bránit roztoku, aby se dostal až k potním žlázám.
- Je nutné zhodnotit pocení v tom smyslu, zda je generalizované či lokalizované. Jednodušeji řečeno, zda se potíte výrazněji i na jiných částech těla, než na nohou. Pokud je pocení lokalizované a soustředěné jen do jedné oblasti, pak je nutné přípravku aplikovat více.

Četnost a množství přípravků SweatStop by však neměly překročit výše uvedená doporučení!

Výše uvedené instrukce platí pro přípravek:
Sprej pro proti pocení nohou Forte MaxPřípravky SweatStop – podráždění pokožky a problémy způsobené špatnou aplikací

Všechny přípravky SweatStop® má výrobce dermatologicky atestovány vzhledem k působení na pokožku se známkou „velmi dobré“. V praxi se vyskytuje minimum případů s nežádoucími účinky.
Použije-li se SweatStop nesprávně nebo na podrážděnou kůži, je však samozřejmě možné, že se nějaké nežádoucí účinky objeví.

Možné příčiny podráždění kůže:
1. Velice citlivá pokožka
2. K aplikaci došlo po holení nebo na podrážděnou pokožku
3. Aplikováno bylo příliš přípravku nebo velmi brzy po sobě
4. Nevhodně zvolená intenzita produktu
5. K aplikaci došlo přes den (např. v dopoledních hodinách)

ad 1) Velice citlivá pokožka
Citlivost pokožky je u každé osoby unikátní. Lidé s velmi citlivou pokožkou by měly věnovat zvýšenou pozornost při používání přípravků SweatStop.
Řešení:
• Snížení počtu aplikací (2 aplikace týdně je většinou zcela dostačující)
• Použití při aplikaci pouze jednou (jedno stříknutí)

ad 2) K aplikaci došlo po holení nebo na podrážděnou pokožku
V případě, že kůže byla již podrážděná před nanesením SweatStop, může vzniknout nežádoucí reakce. Holení vede k podráždění pokožky. Je důležité, aby se interval mezi holením a aplikací SweatStop prodloužil tak, jak je to jen možné. Interval nesmí být každopádně menší než 48 hodin před holením a min. 12 hodin po holení.
Pokud již byla pokožka nějakým způsobem narušena, před další aplikací je samozřejmě nutné počkat na uzdravení/zregenerování pokožky.

Řešení:
• Použití přípravku na noc a holení pouze v dopoledních hodinách
• Použití při aplikaci pouze jednou (jedno stříknutí)
• Snížení počtu aplikací

ad 3) Aplikováno bylo příliš přípravku nebo velmi brzy po sobě
Množství a interval aplikace jsou velmi důležité. Aplikovat by se mělo pouze tolik přípravku, kolik je potřeba. Kromě toho by nemělo docházet k příliš časté aplikaci (v případě negativních projevů je potřeba snížit počet aplikací za týden). Pro většinu uživatelů jsou dvě aplikace týdně dostačující.
 
Řešení:
• Snížení počtu aplikací (2 aplikace týdně jsou většinou zcela dostačující)
• Snížení aplikovaného množství

ad 4) K aplikaci došlo přes den (např. v dopoledních hodinách)
Přípravky SweatStop by neměly být používány v dopoledních hodinách, protože pak nevyužijí svůj plný potenciál. Vzhledem k tomu, že přípravky potřebují určitý čas, aby se naplno rozvinul jejich účinek, je důležité, aby byly aplikovány těsně před spaním na čistou a suchou pokožku.
Navíc při aplikaci přes den mohou vzniknout skvrny na oblečení.

Řešení:
• Používat přípravky pouze na noc, tedy těsně před ulehnutím do postele na suchou a čistou pokožku

 
Pokud jste udělali vše správně a zároveň vyloučíme velmi málo pravděpodobnou alergii na některou složku přípravku, příčinou nežádoucích účinků by mohla být již jen dermatitida. U lidí majících sklony k dermatitidě (resp. jí trpí) se může objevovat vysychání pokožky z důvodu omezení potních kanálků po aplikaci. Velmi suchá pokožka má tendence svědit a je náchylná na různá podráždění. V takovýchto specifických případech je vhodné kombinovat přípravky SweatStop s produkty péče o pleť.

Přípravek Roll-on IXAL bez hliníku

Aplikujte tenkou vrstvu třikrát denně na vyčištěnou a osušenou pokožku. Po zlepšení stavu může být aplikace snížena na dvakrát denně. S dalším zlepšením poté postačí aplikace pouze 1x denně (ráno).

Rady pro použití:
Přípravek IXAL působí tak, že nadměrná aktivita potních žláz je po aplikaci normalizována. Správné použití IXAL je tedy klíčem k úspěchu. Pot, vylučovaný okamžitě po aplikaci, zabraňuje absorpci krému. Přípravek IXAL musí být vždy aplikován na suchou pokožku před nástupem pocení. U těžších forem pocení je nutné upravit frekvenci aplikace odpovídajícím způsobem. Používání přípravku IXAL Roll-on nijak neovlivňuje osobní hygienu ani holení (během užívání je tedy možné se též holit).

Frekvence aplikace je obvykle 1 až 3x denně. Pokud se potíte více, může být zapotřebí více než 3 aplikace v prvních dnech. Naopak pokud Vaše pocení je slabší, může postačovat 1 aplikace za den. Obecně platí, že v prvních několika dnech by se měl IXAL Roll-on používat častěji a po zlepšení stavu, se může následně interval aplikace snížit.

Ve výjimečných případech může během prvních dvou až tří dní aplikace dojít ke zvýšení zápachu potu. V dalších dnech dochází při pravidelném a správném používání k jeho snižovaní na optimální úroveň.

Upozornění
Nepoužívejte IXAL na otevřené rány. Používejte pouze na nepoškozenou pokožku.

Výše uvedené instrukce platí pro přípravek:
SweatStop IXAL antiperspirant bez hliníku