MASTNÁ PLEŤ

mastná pleťJak se starat o mastnou pleť? 

Lidské tělo produkuje olej, který pomáhá udržet pokožku zdravou. Přesto přebytečný olej může způsobit různé skvrny a vznik akné. Pro tuto situaci naštěstí existují způsoby, jak snížit tzv. olejnatost. Pro mastnou pleť je tedy důležitá vhodná péče prostřednictvím čistících a kosmetických přípravků.

 

Jakou kosmetiku používat na mastnou pleť?

 Dermatologové se shodují, že nejefektivnější způsob, jak pečovat o mastnou pleť, je očistit si obličej každé ráno i večer. Doporučuje se používat především jemnou čistící kosmetiku, nejlépe pak přírodní kosmetiku bez konzervačních látek a parabenů. Naopak je lepší vynechat na čištění mastné pleti mýdla, která pleť spíše dráždí, vysušují a ničí tzv. „ochranný štít“. Také používání např. pěnové žínky není doporučováno, jelikož tím může docházet ke zvýšenému vylučování oleje. Doporučuje se umývání teplou vodou, nikoliv však horkou, protože teplotní extrémy dráždí kůži.

 

„Určit, jakou máme pleť, nemusí být vždy jednoznačné, jelikož ve skutečnosti většina lidí má smíšenou pleť, ta bývá mastná v některých místech a suchá na jiných“

 

Mám problémy s akné a mám přitom mastnou pleť, dá se s tím něco dělat?

Zjistilo se, že látky, které pomáhají v boji proti akné, mají i příznivý vliv na mastnou pleť. Máme pro tuto kombinaci speciální sérum Laidbare na akné s vitamínem C proti akné, které je příznivé pro mastnou pleť. Sérum je složeno výhradně jen z látek z čisté přírodní kosmetiky.

 

Jak je to s pleťovými maskami u mastné pleti?

Použití pleťové masky nebo třeba jílů na kůži pomáhá odčerpávat z kůže oleje, k tomu dochází u čištění pórů. Je však dobré vědět, že pleťové masky nadměrně vysušují pokožku. Pleťové masky u mastné pleti by se tak správně měli aplikovat jen občas a nejlépe jen na problémové oblasti. Neměli bychom tedy po aplikaci pleťové masky zapomínat na kvalitní hydratační krém.

 

Proč testovat stav mastné pleti?

Protože mastná pleť není nikdy stejná, liší se sezónu od sezóny, týden od týdne a to i den ode dne, je dobré jí dávat jen to nejlepší. Hormony, psychický stav, zdraví, dokonce i počasí ovlivňuje stav naší mastné pleti. Pokud Vám dosud nezabral žádný krém na mastnou pleť, doporučujeme Vám čistou přírodní kosmetiku, Vaše pleť si zaslouží opravdu jen to nejlepší z přírody. Na všem se dá najít něco dobrého, takovým příkladem pro mastnou pleť je skutečnost, že lidé s přirozeně mastnou pletí mají tendenci mít méně vrásek a zdravější vzhled pokožky. My jsme zastánci a milovníci čisté přírodní kosmetiky.

 

Jak je to s hydratací u mastné pleti?

Lidé, kteří mají mastnou pleť, se často vyhýbají hydrataci, obávají se, že jejich pleť bude vypadat ještě lesklejší. Je to však dobré a zdravé pro pleť? Dokonce i mastná pleť potřebuje být hydratovaná, aby vypadala co nejlépe. Doporučujeme proto nezapomínat na hydrataci pro Vaši mastnou pleť. Naše přírodní sérum od značky Laidbare podporuje zdravou rovnováhu pleti, hydratuje, je výborné proti akné a dodává pleti potřebný vitamín C pro celkové zdraví pleti.

 

Zobrazit detail produktu: Sérum na akné s vitamínem C