nadměrné pocení u žen

Co je nadměrné pocení?

Nadměrné pocení se pro Vás stalo noční můrou?                   

Nadměrné pocení, neboli hyperhidróza, je běžnou poruchou, která však často způsobuje veliká traumata a má dopad na osobní život, proto bychom neměli nadměrné pocení podceňovat. Ať již z pohledu zdravotního, tak z pohledu sociálního. Odhaduje se, že až 3% populace trpí nadměrným pocením v podpaží (axilární nadměrné pocení) nebo nadměrným pocením dlaní a chodidel (palmoplantární nadměrné pocení).

V následujícím článku se budeme věnovat především nadměrnému pocení v podpaží, které je nejčastějším a také nejviditelnějším projevem nepříjemného pocení. Dozvíte se také, jak dopady nadměrného pocení co nejvíce minimalizovat, zkrátka jak žít normální život i s tímto handicapem.

co na nadměrné pocení pro ženy

Kdy přibližně začíná nadměrné pocení?

Problémy s nepříjemným pocením v podpaží obvykle začínají v období pozdního dospívání. Pokud již v této době není nadměrnému pocení věnována dostatečná pozornost, bohužel často problémy pokračují po celý život. Nadměrné pocení nás často přivádí do trapných situací, děsí nás nepříjemné skvrny na oblečení, nadměrné pocení je nepřítelem číslo jedna jakékoliv romantiky, komplikuje podnikání, zamezuje serióznímu vnímání nás jakožto osobnosti a bortí jakékoliv sociální interakce.

Proč trpím právě já nadměrným pocením?

Příčinou nadměrného pocení bývá řada faktorů, ať již povahy neurologické, endokrinní, nebo kupříkladu infekční. Dobrou zprávou je, že v drtivé většině případů se vyskytuje nadměrné pocení u lidí, kteří jsou jinak zdraví. Stačí teplejší počasí, více vytopená místnost, emoční napětí a nadměrné pocení začíná se svými projevy.

co na nadměrné pocení co pomůže a jak je zvládnout

Jak tedy řešit nadměrné pocení?

Prostřednictvím systematického vyhodnocování příčin a spouštěčů nadměrného pocení lze jeho projevy značně omezit. Pomůže také volba správného přípravku, který zamezí vzniku samotného pocení zúžením potních kanálků. Z dostupných přípravků na trhu doporučujeme značku SweatStop (více informací naleznete zde: nadměrné pocení SweatStop).

Pokud jste spíše konzervativnější povahy a neradi na své tělo necháváte působit „drogerii“, nebo máte obavy z různých lékařských zákroků omezujících pocení (např. botox), máme pro Vás řešení v podobě funkčních triček proti nadměrnému pocení SweatStop. Tato trička jsou kompletně vyráběná v Německu a jsou vybavena naprosto unikátní absorpční technologií, která pohlcuje veškerý pot. Trička se nosí jako spodní (chcete-li podkresová), jako nejspodnější spodní vrstva oblečení.

prémiová trička proti pocení banner 2

Díky všité 100%  absorpční vrstvě uvnitř trička,  disponují funkční trička SweatStop maximální možnou absorpční schopností. Spolehlivě vás ochrání před jakýmikoliv stresujícími situacemi, pomohou nám v momentech, kdy jsme nervózní, napjatí, či se zkrátka jen potíme z důvodu vyšší teploty či nás nadměrné pocení přepadne náhle bez zjevné příčiny.

Chcete-li se o tričkách SweatStop, o tom, jak Vám pomohou s nadměrným pocením a jak fungují, dozvědět více, můžete pokračovat zde: funkční trička proti pocení